VIN – sõiduki identifitseerimisnumber nimetatakse ka šassii number on iga sõiduki ainulaadne number, mis sisaldab palju teavet auto kohta. VIN sisaldab teavet nagu: tootjariik, toodangu aasta, sõidu tüüp, mootori versioon ja varustus.

VIN dekooder Chrysler

VIN-koodid võeti kasutusele 1954. aastal Ameerika Ühendriikides. Autotootjad, näiteks Chrysler, märkisid oma autosid kõige populaarsemate mudelitega: Aspen, Crossfire, Daytona, Grand Voyager, Imperial, Pacfica, PT Cruiser, Saratoga, Sebring, Stratus, Viper, Voyager. Seda tüüpi markeeringu hakkasid kasutama Euroopa tootjad. Kuid esimesed numbrid näivad olevat erinevad. Ainult kaheksakümnendatel (täpselt aastal 1981) tegid maailma tootjad ameeriklasi.

Aastal 1981 tegi Highway Traffic Safety Administration USA standardväljundi tavapärase vormi. Müüdud autod peaksid omama VIN-numbrit, mis sisaldavad 17 tähemärki, millel pole tähti I (I), O (o) või P (q) (vältige vigu numbrite 1 ja 0 puhul). Ühine süsteem lihtsustab tööd politsei, kindlustusseltside ja müüjatega. Sellest ajast alates on igal autol VIN-number pikkusega 17 tähte ja numbrit.

VIN-dekooder Chrysler annab teile võimaluse kontrollida, kas praegune auto varustus on sama nagu tootja poolt paigaldatud originaalvarustus. Võite vaadata värvivärvi ja kontrollida ka polsterdust, aknaid, trimmi, soojendusega tuuleklaasi või turvapatjade arvu.

Kui mõni varustus on erinev, võib see tähendada, et pakutav sõiduk võiks olla autoõnnetuses!

Täielikku aruannet ostes on väga oluline, kas sõiduk on varastatud. Kahjuks esineb seda probleemi sagedamini ja ka Chrysleri autosid.

Teie Chrysleri VIN number leiate siit.
Pea meeles, et enne ostmist kontrollige sõiduki ajalugu. Teete seda, sisestades allpool VIN-koodi Chrysler: